Prinsenbeek Begroot
Gemeente Breda
8% van de bevolking in gesprek over de lokale begroting? Het kan echt!
Invloed uitoefenen op waar een deel van het gemeentelijke geld naar toe gaat. Daar draait het experiment van Breda Begroot om. Inwoners van Prinsenbeek
en de gemeente verkennen met elkaar de mogelijkheden voor een
burgerbegroting. Wat is er nodig in uw wijk of dorp? Over die vraag gaan inwoners met elkaar in gesprek.

De Koers van:
Prinsenbeek Begroot
Droom
De burgers bepalen zelf waar het geld naartoe moet, de gemeenteraad hamert het voorstel slechts af.
Realiseer
Opgave: Burgerbegroting
Speel
Aantal spelers: 938 (8% van de bevolking)
Mobiliseer
Doelgroep: Burgers
Boodschap: Ben jij één van de 1000?Design
Co-creators: Gemeente, Burgers
Toolkit: KoersKaart (voor- en achterzijde), webformulier voor data, campagnewebsite, flyers, bierviltjes, stickers, posters
MappMasters
Sietse Rauwerdink, Hendrik-Jan Martens, Marc van Oosterbosch



Dit is een echte co-creatie geweest tussen gemeente en burgers. Om en om namen zij het initiatief. De gemeente initieerde de co-creatie van de KoersKaart, de burgers gingen de uitrol plannen, de gemeente initieerde de campagne, de burgers gingen campagne voeren en samen de KoersKaart spelen.
En zo werd van 938 Bekenaren de data verzameld. Van hun grote wens voor Prinsenbeek tot waar het geld naartoe zou moeten.







“Een van twee pilots in gemeente Breda, om te verkennen wat we kunnen met het idee Burgerbegroting per wijk.Hoe betrek je daar zinvol en effectief de inwoners in, en komt er iets uit waar we met z’n allen wat aan hebben. Uitproberen in twee zelfredzame wijken (dorpen). Dat kan dan doorvertaald naar de stad!”

Anne Jelle Lycklama à Nijeholt
Teamleider Wijk – Gemeente Breda